array(1) { [0]=> array(12) { ["id"]=> string(5) "87896" ["lang"]=> string(1) "1" ["author"]=> string(1) "1" ["category"]=> string(1) "8" ["brand"]=> string(1) "0" ["headline"]=> string(55) "Saatses avati turistidele uudistamiseks EV100 piiripost" ["posttime"]=> string(19) "2018-06-22 14:48:18" ["news_source"]=> string(2) "23" ["tags"]=> NULL ["counter"]=> string(3) "943" ["description"]=> string(133) "Turistide kasvav huvi piiripostiga pilti teha viis piirivalvurid mõttele avada Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik..." ["fulltexta"]=> string(1768) "<p>Turistide kasvav huvi piiripostiga pilti teha viis piirivalvurid mõttele avada Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik huvilised piiri rikkumata uudistada saavad.&nbsp;</p><p><br></p><p>„Piirivalvurid saavad igal aastal Saatse piirilõiku kümneid väljakutseid, kus piiritsoonis viibivad turistid teevad endast piiripostiga pilti. Meenutame, et piiripostid paiknevad piirirežiimi alas, kus kõrvalised inimesed viibida ei tohi. Sellest annavad teada ka piirialale paigaldatud hoiatussildid,“ märkis Saatse kordoni juht Arῶi Suvi.</p><p><br></p><p>Ta kirjeldas, et selliste piiririkkumiste hulk kasvab ühes suvesoojaga, mil kohalikud ja ka kaugemad külalised Setomaa piiriäärsetel aladel vaatamisväärsustega tutvuvad. Eestlaste kõrval on piiripostide uudistamiselt tabatud muuhulgas näiteks ka sakslasi, soomlasi, hollandlasi ja teisi.&nbsp;</p><p><br></p><p>„Piirivalvuritena oleme uhked, et tänavu sai kogu idapiir Eesti Vabariigi piiripostidega tähistatud. Piiripostide paigaldamine on oluline samm kogu välispiiri ehitusprojektist, iga piiripost idapiiril aga tähendusrikas sümbol oma riigist ja selle turvalisusest. Soovime, et kohalikud ja külalised saaks sellest osa piiri rikkumata. ῎ii paigaldasime 21. juunil Saatse muuseumi juurde näidispiiriposti, kus iga huviline seda uudistada ja pildistada saab,œ rääkis kordonijuht.</p><p><br></p><p>Mullu said piirivalvurid Saatse kandis 12 häiret piirialale, kus turistid uudistasid piiriposte või tegid nende taustal fotosid. Tänavu on sarnaseid vahejuhtumeid olnud neljal korral.&nbsp;</p><div><br></div>" } } Saatses avati turistidele uudistamiseks EV100 piiripost - AutoNet.ee

Turistide kasvav huvi piiripostiga pilti teha viis piirivalvurid mõttele avada Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik huvilised piiri rikkumata uudistada saavad. 


„Piirivalvurid saavad igal aastal Saatse piirilõiku kümneid väljakutseid, kus piiritsoonis viibivad turistid teevad endast piiripostiga pilti. Meenutame, et piiripostid paiknevad piirirežiimi alas, kus kõrvalised inimesed viibida ei tohi. Sellest annavad teada ka piirialale paigaldatud hoiatussildid,“ märkis Saatse kordoni juht Arῶi Suvi.


Ta kirjeldas, et selliste piiririkkumiste hulk kasvab ühes suvesoojaga, mil kohalikud ja ka kaugemad külalised Setomaa piiriäärsetel aladel vaatamisväärsustega tutvuvad. Eestlaste kõrval on piiripostide uudistamiselt tabatud muuhulgas näiteks ka sakslasi, soomlasi, hollandlasi ja teisi. 


„Piirivalvuritena oleme uhked, et tänavu sai kogu idapiir Eesti Vabariigi piiripostidega tähistatud. Piiripostide paigaldamine on oluline samm kogu välispiiri ehitusprojektist, iga piiripost idapiiril aga tähendusrikas sümbol oma riigist ja selle turvalisusest. Soovime, et kohalikud ja külalised saaks sellest osa piiri rikkumata. ῎ii paigaldasime 21. juunil Saatse muuseumi juurde näidispiiriposti, kus iga huviline seda uudistada ja pildistada saab,œ rääkis kordonijuht.


Mullu said piirivalvurid Saatse kandis 12 häiret piirialale, kus turistid uudistasid piiriposte või tegid nende taustal fotosid. Tänavu on sarnaseid vahejuhtumeid olnud neljal korral. Populaarseimad uudised