Toyota esitles uut Aygot

2018-03-08 08:42:01

Uue Toyota Aygo maailma esmaesitlus toimub 2018. aasta Genfi autonäitusel. Mudeli ainulaadse identiteedi ja silmapaistva positsiooni tugevdamisel tiheda konkurentsiga A-klassis ei ole Toyota disainerid ja insenerid mitte ainult rõhutanud Aygo nooruslikku ja eripärast ilmet, vaid ka täiustanud selle sõiduomadusi ja juhitavust, et see pakuks veelgi suuremat sõidunaudingut.


Uue Aygo esiosas on säilinud legendaarne X-kujundus, kuid see on muutunud kahemõõtmelisest kujutisest jõuliseks kolmemõõtmeliseks arhitektuuriliseks elemendiks.

Esiosa uus omapärane kujundus hõlmab uuenduskuuri läbinud, „Keen Looki“ stiilis esitulesid koos sisseehitatud päevatuledega, mis veelgi rõhutavad Aygo pilkupüüdvat esmamuljet. 

Küljelt vaadatuna on esiosa kolmemõõtmelisem vorm kombineeritud tagatulede uue kujunduse saanud välimiste laternaklaasidega, mis ühendavad visuaalselt esi- ja tagaosa, jättes mulje edasiliikumisest ja suuremast võimsusest.

Tagaosas annavad uued LED-päevatulede ribatuled AygoLE rafineeritud ilme ja mudel on tänu neile kohe äratuntav. Ainulaadne valgusstiil loob ettekujutuse kompaktsest salongist põrkeraua laiema alumise osa kohal, et rõhutada tagaosa laiust ja sõiduki stabiilsust.

Uut välimust täiendavad kaks uut kerevärvi – Magenta ja Blue –, mis tugevdavad uue Aygo esmaklassilist välisilmet.

Uue Aygo varustustasemeid on edasi arendatud, et meeldida veelgi rohkematele inimestele. Igal varustustasemel on ainulaadsed disainielemendid, mille tunneb hõlpsalt ära esipõrkeraua lahenduse, spetsiaalsete valuvelgede ja salongiviimistluse järgi. 

Alates põhivarustustasemest x kuni keskmise varustustasemeni x-play ja kõrge varustustasemeni x-clusiv on iga varustustaset kohandatud nii, et see vastaks eri sihtrühmade maitsele ja vajadustele.

x-play on uue Aygo varustustasemete strateegia keskmes. Sel on mitu lisavarustust, mis võimaldavad klientidel kohandada oma autot isikliku maitse järgi. x-play erakordset väärtust pakkuv rikkalik standardvarustus sisaldab selliseid mugavusfunktsioone nagu kliimaseade, LED-päevatuled ja LED-tagatuled.

Uus kõrge varustustase x-clusiv tugineb x-play standardvarustusele ning selle juurde kuuluvad eripärane kahetooniline värvigamma kolme värvivalikuga, ainulaadsed topeltkodaratega 15-tollised valuveljed, osalise nahkviimistlusega istmed, automaatne kliimaseade, nutikas sisenemissüsteem ja ohutussüsteem Toyota Safety Sense. 

Lisaks värskendavad Aygo mudelivalikut korrapäraselt kaks erimudelit: x-cite ja x-trend.


Uue Aygo sõiduomadusi on täiustatud ja sõidudünaamikat parandatud ning samal ajal on säilinud oma klassi väikseim kütusekulu. Peale selle on tunduvalt vähenenud müra, vibratsioon ning jäikus, mis tagab suurema mugavuse salongis.

Toyota auhinnaline 998 cm3 kolme silindri, 12 klapi ja kahe ülanukkvõlliga VVT-i mootor vastab nüüd Euro 6.2 nõuetele. Seda on parandatud ning see tagab võimsuse ja kütusekulu ideaalse tasakaalu pöördemomendi suurendamisega mootori madalamatel pööretel, et pakkuda veelgi paremat sõiduelamust linnaliikluses.

Sellele toob kasu uus kahe kütusepihustiga süsteem, suurem surveaste, palju uusi väikese hõõrdeteguriga osi, jahutatud heitgaaside tagastussüsteem (EGR) ja täiustatud tasakaalustusvõll, mis vähendab vibratsiooni tühikäigul.

Mootori võimsus on nüüd 53 kW (72 DIN hj) pööretel 6000 p/min ja pöördemoment 93 Nm pööretel 4400 p/min. Uus Aygo kiirendab 0–100 km/h 13,8 sekundiga ja edasi tippkiiruseni 160 km/h.

Standardmudeli kütusekulu on vähenenud 4,1 liitrilt 3,9 liitrini 100 km kohta (uus Euroopa sõidutsükkel), mille tulemusena on CO2 heitkogus vaid 90 g/km (vähenemine 5 g/km). 

Uue tüübikinnitusprotseduuri kohaselt oli standardmudelite CO2 heitkogus 93 g/km.

Lisaks nendele mootori tööomaduste ja säästlikkuse täiustustele on muudetud uue Aygo vedrustusseadistust ning uuendatud roolitarkvara, mis võimaldab sõidukil kiiresti ja täpselt reageerida juhi käitumisele veelgi suurema nobeduse ja linnasõidunaudingu tagamiseks.

Lõpetuseks, armatuurile, A-piilaritele, ustele ja tagatekile lisatud tihendus- ja summutusmaterjalid on vähendanud salongis märkimisväärselt müra, vibratsiooni ning jäikust kogu mootoripöörete vahemikus.

Sama brändi uudised

Selgus Baltikumi tarim Toyota varuosade spetsialist

2018-06-22 11:16:40

Mais kasvas uute sõiduautode müük tagasihoidlikumalt

2018-06-06 09:39:11

Ott Tänak ja Martin Järveoja stardivad Rally Estonial Toyota WRC autoga

2018-05-30 09:21:25

Toyota on jätkuvalt kõige väärtuslikum automark, Mercedes tõusis teiseks

2018-05-29 11:00:00

Toyota plaanib suurendada kütuseelementide patareide ja vesinikupaakide masstootmist kümme korda

2018-05-29 09:19:00

Video: Prius sai 6,2-liitrise V8 mootori

2018-05-28 11:00:00

Toyota hakkas vesinikbusse tootma

2018-05-15 22:00:00

Aprillis kasvas uute sõiduautode müük ligi kümme protsenti

2018-05-04 09:31:28

Toyota head pakkumised

Uue Corolla Hybrid tutvumispakkumine

Parim valik Avensise omanikule - uus RAV4

RAV4 2018 ja C-HR Turbo Style'i eripakkumised

Uue RAV4 2019 tutvumispakkumine

Uue RAV4 kampaaniapakkumine

Toyota Land Cruiseri pakkumine*

Toyota Plus – vali oma uus kasutatud auto

Auris Touring Sports eripakkumised

Corolla 2018 eripakkumised

GT86 kampaaniapakkumine

PROACE VERSO kampaaniapakkumine

PROACE'i kampaaniapakkumine

Toyota Yaris Hybrid kampaaniapakkumine

AYGO pakkumine

Saavuta talve üle võit Toyota lisavarustusega

© Kõik õigused hõivatud. Autonet.ee sisu osaline või täielik reprodutseerimine ilma kirjaliku loata on keelatud.
Suurenda
<
>